понеділок, 15 вересня 2014 р.

"Стати професіоналом" або як не потратити 10 000 год.

Скільки часу потрібно для того, щоб стати професіоналом в чому-небудь? Чи потрібно для цього 10 000 годин, або все залежить не від кількості часу, а від вашої завзятості і бажання? Дуже гарно обдумував про це Роберт Грін, автор популярних бестселерів, де він наводить у своїй книзі Mastery приклади з життя великих людей і досліджує їх стиль життя, щоб зрозуміти, що привело їх до геніальності. Часто, те до чого ми йдемо залежить не зовсім від того, про що ми думаємо. Для написання книги Грін занурився в історію і дізнався про життя Альберта Енштейна, Леонардо да Вінчі, Моцарта та інших. Також він взяв інтерв'ю у багатьох нині живих людей. Серед них: Пол Грехем - відомий венчурний інвестор і творець фонду Y Combinator, Темпл Грандін - всесвітньо відома жінка-аутист, яка бореться за права тварин, і багато інших. Спочатку думав, описати книгу і внести до бібліотеки, але вирішив що більший результат буде, якщо виділити звідти цікаві поради.


Знайдіть справу свого життя 
Ми часто розпорошуються на кілька занять, не усвідомлюючи того, що дійсно хороші лише в чомусь одному. Знайдіть те, що вам дійсно подобається робити, і займайтеся цим.

Знайдіть свою нішу 
Один з найвідоміших нейрохірургів Вілейанур Рамачандран був колись лише професором психології. І хоча особисто для мене це недосяжна вершина, для нього це був усього лише перехідний етап до того заняття, в якому він став одним з кращих.
Якщо ви добре розбираєтеся в чомусь, спробуйте заглибитися в свою діяльність і знайти для себе таку її частину, яких ще не захоплена іншими.

Не бійтеся бунтувати 
Далеко не всі люди радіють чужому успіху. І як би боляче це не звучало, але такі люди можуть бути навіть серед ваших близьких друзів. Навіть якщо всі проти вас, але ви все ж вважаєте, що займаєтеся справою свого життя, наплюйте на думку інших і робіть так, як вам хочеться.

Любіть свою справу на базовому рівні 
Написано складними словами, але суть має бути зрозуміла. Ви повинні насолоджуватися кожною частинкою своєї справи. Для Марії Кюрі в дитинстві не було нічого цікавішого, ніж спостерігати за лабораторією свого батька.

Вчіться тому, що вам до душі 
Чарльз Дарвін був досить посереднім учнем і часто пропускав заняття. Він кинув навчання в Единбурзькому університеті, ледве довчився в Кембриджському і не славився старанністю і розумом. Але що б ми робили без його відкриттів в теорії еволюції?

Не забувайте про практику 
Наш мозок заточений під навчання. При постійному повторенні одного і того ж дії зв'язку в нейронах стають все сильніше, а ми - професійніші. Це одна з причин, чому ви ніколи не розівчитеся їздити не велосипеді.

Визначтеся, що для вас важливіше: улюблена справа чи гроші 
Марта Грем, американська танцівниця і основоположниця танцю модерн, кинула прибуткову роботу, яка займала багато часу, і влаштувалася працювати учителем танців, що дозволило їй приділяти більше часу улюбленій справі. Нелюбима робота, яка займає у вас весь час, поведе вас по заїждженому шляху, який не доведеться вам до душі.

Будьте готові жертвувати 
Деніел Еверет, обдарований лінгвіст, намагався вивчити мову племені парах, над яким лінгвісти ламали голову роками. У нього нічого не вийшло, тому що він пішов тим же шляхом, що й інші: приїхав в якості лінгвіста і намагався зрозуміти чужу культуру. У нього нічого не виходило до тих пір, поки він не переїхав жити в плем'я парах і став одним з його повноцінних жителів, підкорившись їх культурі, заборонам і звичаям. Будьте готові жертвувати чимось заради досягнення своїх цілей. Це неминуче.

Перемагати біль і небажання 
Відомий баскетболіст Білл Бредлі підходив в баскетбольну збірну тільки по росту. Він був повільний, не стрибав досить високо і не відчував гру. Але замість того, щоб здатися, він тренувався щодня по три години, незважаючи на вихідні. Бігав з обтяженням і грав в баскетбол наосліп, щоб відчувати м'яч. І це був лише початок його становлення.

Не бійтеся помилятися 
Пол Грем завжди любив комп'ютери. Одного разу він зрозумів, що все, що він вивчив, прийшло до нього через низку помилок і невдач. Такий досвід привів до створення венчурного фонду Y Combinator, який дозволяє стартаперам проходити по його стопах і не боятися помилитися.

Усмоктуйте кожну частинку знань 
Відносини «учитель - учень» дадуть вам більше, ніж десяток книг. Звичайно, якщо у вас гідний учитель і ви любите вчитися. Запам'ятовуйте все, що дає вам учитель. Ці знання ви не зможете отримати в іншому місці, так як вони приходять лише з досвідом.

Знайдіть вчителя, який буде брати під сумнів вашу роботу 
Карл Юнг боготворив Фрейда, але був незгодний з деякими його теоріями. Використовуючи Фрейда в якості свого ментора, Юнг зміг краще зрозуміти, в чому він не згоден і де їх теорії розходяться, тим самим внісши величезний внесок у розвиток психології.

Будьте сміливим 
Настане момент, коли ви будете наодинці з самим собою, і в цій ситуації вам не можна зробити щось не так. Відкидайте консерватизм і шукайте свою дорогу, і ви обов'язково її знайдете.

Ставте цілі 
Короткострокові, довгострокові - неважливо. У вас завжди повинна бути мета. Мета - це те, що стане вашим життєвим маяком. А знайти її не так складно, як ви думаєте.

Не бійтеся йти на зайняту територію 
Скільки б не було конкурентів у вашій сфері, для вас завжди знайдеться місце, якщо ви робите щось дійсно добре. Google були далеко не першими, хто створив свою пошукову систему, але саме вони змогли вивести сферу пошуку на новий рівень. Чому ж це не вийде у вас?

Будьте терплячим 
Біда нашого покоління в тому, що ми занадто впевнені у своїх силах. Не дайте цій самовпевненості погубити вас. Тверезо оцінюйте свої сили і пам'ятайте про те, що одна з перешкод на шляху до креативності - це нетерпіння.

Наука чи творчість - що важливіше? 
Не варто забувати, що, в той час як провідні інженери намагалися створити літаючу машину, це вдалося братам Райт, які лагодили велосипеди. І наука, і творчість занадто важливі в нашому житті, щоб вибирати щось одне. Про це можна сперечатися нескінченно, але ви точно не програєте, якщо будете розбиратися в обох сферах діяльності.

Будуйте життя навколо своїх сильних сторін 
Визначтеся з тим, що у вас виходить найкраще, і дійте. Скільки разів ми чули від людей, які домоглися успіху, що вони просто робили улюблена справа. Так чому б не спробувати і вам? Знайдіть свою справу, зробіть її своєю сильною стороною і добийтеся успіху!

Люди не народжуються геніями
І на цьому пункті можна підвести до кінця наш матеріал. Багато годин навчання, практики і невдач - ось що призводить до успіху. Працьовитість допоможе вам досягти мети.

Немає коментарів:

Дописати коментар