пʼятниця, 12 вересня 2014 р.

14 прийомів швидко навчитися чому завгодно

Знайшов дуже цікавий пост про те, як вмотивувати себе і почати працювати над прокачкою своїх вмінь. Неважливо, чи хочете ви навчитися говорити іноземною мовою за три місяці або навчитися жонглювати за вихідні чи навчитися запам'ятовувати карти в колоді менше ніж за хвилину. Все можливо, якщо дотримуватися ось цих кількох простих правил. Ось деякі з рецептів для тих, кому треба навчитися швидко.

1. Базова система з чотирьох принципів, яку можна застосувати до будь-яких навичків: аналіз, відбір, покрокова послідовність, мотивація на майбутнє. Проаналізуйте те, що ви хочете вивчати, відберіть головне, намітьте послідовність дій і оцініть, навіщо ви це хочете зробити.

2. Проаналізуйте задачу і визначте те, на чому необхідно зосередитися, розбийте це на більш дрібні і зручні частини.

3. Почніть з методів, які можна використовувати швидко. Вчитися відмінювати дієслова - це жахливо. Це нудно і не дає швидкого результату. Але, запам'ятавши кілька допоміжних дієслів (бути, хотіти, мати і т.д.), ви не тільки швидко навчитеся відмінювати дієслова, але ви також розблоковуєте велику функціональну частину мови.

4. Знаходження найпростіших складових частин прискорить прогрес. В японській мові 1945 ієрогліфів. У сучасній мові використовується тільки 214 класичних ключів. З ними набагато легше впоратися, і це відкриває більш чіткий шлях для вивчення.

5. Знайдіть того, хто протягом років використовує цей навик або навчає йому. Знайдіть причину поговорити з ним, прохання не є вагомим приводом. Запитайте, як би вони навчали того, хто найменше підходить для цього заняття і як би виглядали восьмитижневі курси для тих, хто готовий викласти за них мільйон доларів.

6. Просуватися вперед у вигляді "мінімальної ефективної дози". Маленький крок легше перетворити на звичку, і менше ймовірності, що ви закинете навчання. Якщо ви вчите мову, виберіть найважливіші, найбільш часто вживані слова і вчіть по кілька таких слів кожен день.

7. Не перевантажуйте короткочасну пам'ять спробами зробити дуже багато за один раз. Ця частина пам'яті використовується для самих найближчих завдань, і вона швидко заповнюється, коли ви стикаєтеся з чимось новим і незнайомим.

8. Намагайтеся використовувати нові методи замість найбільш популярних схем. Експериментуйте!

9. Приберіть якомога більше можливих варіантів. Таким чином, ви швидше приймете рішення і витратите менше часу на пошук, який забирає багато цього самого часу.

10. Визнайте, що у вас проблеми з дисципліною і зробіть реальні ставки в разі провалу вашого проекту. Наприклад, якщо ви не виконаєте вправи курсу до кінця, обіцяйте собі заплатити борг людині, якій не хочеться віддавати гроші.

11. Уважно стежте за вкрай важливими точками процесу вивчення. Спочатку під час наснаги ви дуже багато вчите, і це виснажує ваші сили. Потім вам доводиться трохи сповільнитися, оскільки стає все складніше. Після цього, осягнувши основи, ви починаєте зупинятися. Це критична точка. Потрібно стежити за цим уважно і планувати наперед і завчасно.

12. Відстежте те, як ваш мозок запам'ятовує інформацію. Ваш мозок запам'ятовує інформацію на початку і в кінці заняття. Розбивайте кожне заняття на два, для того щоб зменшити час в середині. Крім того, існує ефект Ресторфф, коли об'єкт, що виділяється з низки однорідних об'єктів, запам'ятовується краще за інші. Тому необхідно урізноманітнити монотонні заняття перервами.

13. Забезпечте собі певний ступінь безпеки. Упевніться, що навіть якщо все піде шкереберть, ви зможете отримати хороший помітний результат.

14. Вчіться у видатних людей, але тільки у правильних. У кожного з них є техніки, які працюють.

Немає коментарів:

Дописати коментар