Для початку, для тих хто не знає, що таке EVS волонтерство. Це програма розрахована на молодих активних людей віком від 18 до 30 років. При цьому від волонтера не вимагається спеціальна освіта, якийсь специфічний досвід або більш ніж базовий рівень знання іноземної мови. В одному проекті беруть участь від 1 до 100 волонтерів. Але найчастіше 1–3 особи. EVS є довготривалими проектами, їх тривалість коливається від 2 до 12 місяців і проводяться вони протягом усього року. Волонтер здійснює свою діяльність не в країні свого постійного проживання (для Українців це може бути тільки країна ЄС). Ця діяльність є неоплачуваною, неприбутковою та триває повний робочий день (7 годин на день) упродовж повного терміну
проекту. Вона спрямована на благо громади, в якій волонтер перебуває під час втілення свого проекту. EVS проекти є дуже різні. Можна займатися з дітьми, доглядати за людьми похилого віку або людьми (молоддю, дітьми) з обмеженими можливостями, можна працювати в організації, що займається культурними заходами, охороною довкілля або розповсюдженням інформації про ЄС, молодіжних центрах (інформаційних, спортивних, реабілітаційних ін.). Є дуже багато можливостей. В цілому, функціонування EVS може здійснюватися у різноманітних сферах: культура, молодь, спорт, соціальна допомога, культурна спадщина, мистецтво, цивільна оборона, навколишнє середовище, розвиток співпраці тощо. Проектами не передбачається ризиковане втручання у гострі посткризові ситуації (гуманітарна допомога, безпосередня допомога після катастроф тощо). Тематика проектів насправді дуже різноманітна, так що навіть самий вибагливий волонтер зможе вибрати собі заняття, яке б найбільше відповідало його інтересам та уподобанням.
Я обрав для себе організацію "Fundacja Kultury Duchowej Pogranicza" в м. Люблін, Польща. Мій проект, в більшості, буде полягати в організації Молодіжного Дискусійного Клубу, долученню до акцій які організовує фундація, зокрема і Європейські Дні Добросусідства, фестиваль "Україна в центрі Любліна" та багато іншого. Також, цікавинкою на проекті є те, що я можу ініціювати якісь цікаві проекти і проводити їх від фундації.
Про саму підготовку: маючи не дуже багато часу я таки встиг розгрузити всі обов'язки які були на мені, зокрема керівництво Інститутом Громадського Лідерства, передав молодому уступаючому поколінню управління Орденом Хрестоносців, надіюся, що за той рік не пропаде моя праця над Інтернет проектом "Ящик360" і не тільки не пропаде, але й розвинеться окрім Львова та Тернополя ще й до Києва, ну і звісно що моя Dream Job дочекається і прийме мене назад у свої обійми ;)
Чому я таки погодився сам з собою про EVS волонтерство? Є кілька речей, які я просто не зможу ніяк прокачати в звичному для мене режимі існування. Хочу поставити собі тут цілі та навички (skills) над якими буду працювати цілий рік, перебуваючи на волонтерстві. Маючи цей список тут, я завжди зможу підглянути, щоб він постійно мені нагадував для чого я поїхав на програму:
- побутова зарадність
- англійська та польська мови
- вивчення місцевої культури
- управлінські навички
- подорожування
- спортивні заняття
- кулінарія
- здорове харчування
- неформальна освіта
- планування
- навички письма
- вивчити Photoshop
Писати буду щотижня чим я займався, як і що проходило, куди ходив, що бачив, трішки формально, а трішки не дуже. Надихнуло мене на ведення такої справи #проектПЕРФЕКТ, який зараз йде на "Новому Каналі". Це з одного боку і прокачування свого планування (не так просто заставляти себе щось записувати і постійно публікувати), а з іншого і створення якоїсь бази спогадів і звіту для себе - чи я правильно провів рік?! Чи вижав все що хотів і що міг?!
Про все це можна буде говорити вже тільки після року, 364 прожитих днів в Польщі, 52 дописів в блозі.
Ну що, стартував! Речі в автобусі, в руках квиток, кордон позаду, попереду рік в Любліні!
P.S. Фото 1: Люблінський Замок. Перше, що я побачив вийшовши з автовокзалу.
Про все це можна буде говорити вже тільки після року, 364 прожитих днів в Польщі, 52 дописів в блозі.
Ну що, стартував! Речі в автобусі, в руках квиток, кордон позаду, попереду рік в Любліні!
P.S. Фото 1: Люблінський Замок. Перше, що я побачив вийшовши з автовокзалу.
Немає коментарів:
Дописати коментар