середа, 9 грудня 2015 р.

Розвиток мозку за допомогою хобі

Не так давно, вважалося що кожен має свою планку можливостей. Це стосувалося всього: інтелектуального рівня, вміння запам'ятовувати, аналізувати, приймати рішення і т.д. Виявляється, що рівень інтелекту не запрограмований в генах, а його потенціал немає меж. Ось підбірка кількох хобі, які неймовірно допомагають у розвитку!
Ігри
Відеоігри, карткові і настільні ігри, судоку, пазли, загадки - все це розвиває нейропластичність. Нейропластичність - це можливість мозку змінюватися з отриманням досвіду, а також відновлюватися і самостійно перебудовуватися під впливом зовнішніх
факторів. Коли нервові клітини реагують по-новому, це покращує нейропластичність, яка, в свою чергу, дозволяє нам дивитися на речі з різних точок зору і усвідомлювати причини, а також впливає на нашу поведінку і емоції. Ми дізнаємося нові моделі, і наші когнітивні можливості зростають. Більше того, люди з високою нейропластичністю є менш схильними до занепокоєння і депресій, швидше вчаться і краще запам'ятовують.

Іноземна мова
Дослідження показують, що люди, які володіють кількома мовами, набагато краще вирішують великі комплексні завдання, ніж ті, хто говорить тільки на одній мові. Розмова на декількох мовах покращує функцію мозку, відповідальну за управління увагою. Це означає, що вам буде простіше справлятися зі складними розумовими завданнями начебто планування або вирішення проблем. Крім того, знання принаймні однієї іноземної мови позитивно позначається на здатності контролювати своє оточення і краще утримувати увагу на процесах, що проходять навколо. Багатьом людям бракує знання іноземної мови для подальшого просування по кар'єрних сходах. Враховуючи те, як мозок розвивається під час вивчення іноземної мови, у людей, які знають одну або більше мов справді є велика перевага перед іншими.

Музика
Гра на музичних інструментах допомагає розвивати творчий підхід, аналітичні навички, мову, математичні здібності, моторику. Дехто може зауважити, що все це розвивається і під час занять командними видами спорту. Це так, але, на відміну від всіх інших занять, гра на музичних інструментах створює нові зв'язки в мозолистом тілі, сплетінні нервових волокон, яке пов'язує дві півкулі мозку. Нарощування зв'язків у мозолистом тілі покращує пам'ять, здатність до вирішення проблем і функції мозку в цілому, незалежно від віку. Так само з слуханням. Слухаючи музику, намагайтеся досить часто міняти свій плейлист. Зміна музики також призводить до розвитку  творчого підходу, аналітичних навичок та креативності.

Читання
Користь цього захоплення не залежить від того, що ви читаєте: «Гру престолів», «Мандрівку за Імлисті гори» або які-небудь журнали. Читання знижує рівень стресу і розвиває всі три типи інтелекту: рухливий (відповідальний за засвоєння нового матеріалу), кристалізований (відповідає за застосування вже отриманих знань) і емоційний. Поліпшується здатність до вирішення завдань, розвивається вміння оперувати інформацією, знаходити потрібні знання і застосовувати їх на практиці. Читаюча людина краще виявляє патерни, розуміє суть процесів і вірно інтерпретує почуття інших людей. У роботі ці навички дозволяють краще розуміти, як відбуваються ті чи інші речі, і, як наслідок, краще управляти будь-чим.

Регулярні фізичні нагрузки
Регулярні вправи забезпечують набагато більше користі, ніж важкі епізодичні навантаження.
Якщо ви займаєтеся регулярно, клітини заповнюються BDNF - білком, який покращує пам'ять, здібності до навчання, концентрації та розуміння. Деякі вчені вважають, що сидячий спосіб життя має зворотний ефект - перешкоджає розкритку потенціалу нашого мозку. Тому, якщо Ви звернули увагу, 90% успішних людей регулярно займалися якимось видом спорту, бігали, плавали абощо. 

Медитація
У 1992 році далай-лама запросив вченого Річарда Девідсона (Richard Davidson) для вивчення мозку під час медитації. Коли далай-ламу і інших ченців просили медитувати, сфокусувавшись на співчутті, під час медитації електроенцефалограма мозку показувала гамма-ритм, характерний для стану співчуття і щастя. Тобто незважаючи на те, що ченці не усвідомлювали цього, їхній мозок був у стані глибокого співчуття. Це дослідження доводить, що ми можемо контролювати мозкову активність і відчувати те, що захочемо і коли захочемо. Наприклад, відчувати себе більш сильними перед переговорами, більш впевненими під час розмови про підвищення зарплати і більш переконливими під час продажів. Як бачите, мозок може розвиватися до нескінченності, а ви можете зробити це своєю метою. Різні види активності стимулюють різні розділи мозку, так що ви можете завести відразу кілька корисних хобі і одночасно працювати над своїми сильними і слабкими сторонами.

Повторення
Згадайте яку кількість інформації через себе ми пропустили - будучи студентами і школярами, і наскільки, здавалося б, розумними і мудрим мали б бути наші вчинки. Та, проблема в тому, що ці знання швидко забуваються, оскільки ми вкрай рідко застосовуємо їх знову, якщо взагалі коли-небудь застосовуємо. Одна з причин, по якій вивчення іноземних мов робить нас розумнішими, якраз в тому, що воно розвиває здатність до накопичення знань шляхом постійного повторення. Оскільки ми потребуємо в одних і тих же знаннях знову і знову, граматичні правила і вивчені слова повторюються незліченну кількість разів. Застосуйте спосіб накопичення знань у своєму житті та роботі: зберігайте частинки інформації, які отримуєте щодня. Виписуйте цитати з книг і записуйте цікаві фрази з розмов, заведіть журнал, в який будете вносити все, що привернуло вашу увагу. І не забувайте час від часу перечитувати написане, щоб накопичені вами знання не пропали, а міцно закріпилися в пам'яті.

P.S.Для статті використалися матеріали lifehucker.ru i adme.ru, після чого їх було перекладено на українську мову.

Немає коментарів:

Дописати коментар