понеділок, 6 квітня 2015 р.

POSTCROSSING виник з буккросингу

Є такий дуже цікавий міжнародний сервіс, створений для обміну листівками між собою. Це величезна база даних людей, націлених обмінюватися між собою листівками. Коли ви вирішуєте взяти собі адресу (людину) якій хочете відправити листівку, ваша адреса також автоматично потрапляє до когось. Таким чином, кількість листівок які ви відправили буде рівна кількості листівок які ви отримаєте. Стартував проект в 2005 році, а вже в 2012 було зареєстровано більше 300 тис. чоловік. 27 січня була отримана 10 мільйонна листівка. Дякуючи цьому сервісу, колекціонери листівок можуть обмінюватися лисітвками, марками з різних країн світу, писати цікаві побажання, запрошувати одне одного в гості! Та найважливіше, це сам момент неочікуваності. Часто, ти вже забуваєш про листівку, бо
забіганий, або ще якісь справи. І це відчуття отримання, розглядання, спостерігання, її реєстрації (кожна листівка має реєстраційний номер, і якщо її не зареєструєш, тоді твій колега не отримає свою). Такий проект вчить солідарності, підтримки та допомоги. Україна, як і Польща, серед посткросерів, входить в першу десятку. Очолює список - Росія. Перша листівка була відправлена з Португалії. Ідея прийшла в голову Паулу Маналяесу, який дуже любив отримувати листи і листівки. А тут взагалі геніально: листівка, та ще й з невідомої тобі країни. І ніколи не знаєш з якої. Проект дуже швидко знайшов своє коло зацікавлених, і почав розвиватися. Популярність посткроссинга привела не тільки до відродження попиту на листівки, а й зробила їх настільки актуальним товаром, що в Росії, Білорусі, Нідерландах та США стали з'являтися інтернет-магазини, що спеціалізуються виключно на продажі ексклюзивних листівок. В додатку, я хочу показати вже свою карту листівок:
Вона наразі дуже малесеньке. Я отримав всього 7 листівок: по 2 з Франції і Німеччини, а також по 1 з Сполучених Штатів, Литви та Сингапуру. А відправив вже 12 шт., тому ще 5 отримаю в найближчий час. Я намагався зрозуміти, що є активатором людей до таких проектів Що їх мотивує? Що мотивує побільше продавати на aukro, адже це не тільки гроші. Що мотивує побільше приймати і самому їздити через couchsurfing, адже це не тільки подорожі. Так само і з blablacar i postcrossing. І всі такі ресурси дуже об'єднує (окрім свого основного призначення) внутрішній світ.

Роблячи щось, ти отримуєш винагороду(рейтинг, відгуки, бонуси) які піднімають тебе в очах інших користувачів. Ти можеш бути чудовим посткросером, який отримав і відправив тисячі відкриток, водієм blablacar з рейтингом 5.0 і тисячою перевезень, каучсерфером, який пригостив в себе вдома людей з усіх країн і т.д. Це бажання виділитися, рости в внутрішньому світі проекту, воно в нас не просто так. Я помітив по собі, що зараз я очікую на листівки, і хочу заповнити карту, яка знаходиться вище. Або instagram - я хочу на своїй карті мати фотографії в кожній окремій країні. І це є моїм додатковим мотиватором для подорожей. Десь так само працює і HABITRPG.

Як я підсів на це? Кілька моїх друзів часом постили в соц. мережах фотки кави, чи ще чогось і збоку листівка. І кожний той пост супроводжувався пафосним(мені так здавалося на той час) повідомленням типу, листівка з Нідерландів, Перу чи ще там звідкись. І мені дуже захотілося отримати якусь листівку звідкись. Зареєструвався я суто в цілях: a ну спробую! І вже зараз я не жалію коштів на гарні листівки щоб відправити, і з неймовірним захопленням і бажанням очікую листівки до отримання. Вартує спробувати кожному!

P.S. Якась дівчинка гарно це все показала, пояснила, встигла засвітити своїми КОТИКАМИ, і показала свої відкритки.

Немає коментарів:

Дописати коментар