неділя, 9 березня 2014 р.

[НАЖИВО] Майстер-класи LvBS та MS in innovations and enterpreneurship

LvBS досить часто організовує різноманітні майстер-класи з відомими бізнесменами та підприємцями. Здавалося, тренінги від таких людей мали б вартувати статку в іноземній валюті, але вони організовують такі майстер-класи безкоштовно. Можливо, щоб ознайомлювати людей з вищими цінностями. Можливо - для залучення на навчання нових людей. Звісно, що в подіях і не без реклами своїх продуктів, але враховуючи що проект є досить цікавим і пізнавальним, а можливості є колосальними для особистісного старту, то можна на це не зважати. Майстер-клас, на який я записався, був від Михайла Сала (фінансового директора LvBS) та Любомира Тарнавського (фінансового директора УКУ). Почали з формул, і одразу ж сказали що формулами користуватися більше не будемо, і перейшли до здорового глузду. Зокрема, зосередили увагу на тому, що в нас в країні є освітня проблема, що ніхто ніде нікого не вчить користуватися грошима. Тобто, десь інтуїтивно, з малку ми вчимося, але це не означає що ми стаємо фінансово грамотними. "Гроші виникли на замін бартеру. Що ми знаємо взагалі про гроші? З дитинства батьки вчили нас що хто багатий - той олігарх. А хто олігарх - той поганий, відповідно гроші - це погано" - таку думку висловив Михайло Сало. І зразу ж почав
пояснювати різноманітні різниці в сприйнятті і ставленні до грошей, і насправді, як показує практика, часто багатий той, хто вміє правильно їх економити. Розглянули кілька реальних практичних прикладів нашого ставлення до грошей, зокрема про економію на цигарках. Якщо кинути палити вже зараз, і по 15 грн. відкладати на пенсію, то нам не потрібно отримувати пенсію від держави. Ми зможемо забезпечити себе нею самі, з можливістю витрачати по 17 тис. грн. в місяць. Для цього потрібно всього на всього кинути палити вже зараз і відкладати 15 грн. в день. Або варіант з економією, який просто "порвав мій мозок". Звичайний приклад, коли ми стоїмо в черзі за покупкою пива. Його вартість 20 грн. До нас підходить жіночка, і каже що таке ж пиво продається в сусідньому магазині за 8 грн. Економія - 12 грн. Прекрасно. Ми з насолодою залишаємо пиво, йдемо в сусідній магазин, купуємо і залишаємося щасливими. Ми приходимо в готель, і нам пропонують 500 грн. за номер. І тут та сама добра жіночка каже, що точно такий самий готель, з такими самими умовами за кілька метрів звідси знаходиться і не повірите, але його вартість на 12 грн. менша за номер! І... Я б не пішов. Це погана риса, від якої потрібно відівчатися. "Нашому гаманцю байдуже, звідки в ньому появиться 12 грн. чи з економії на пиві, чи з економії на готелі" - підбив Михайло.  Потім почали говорити про різницю між моральними нормами та соціальними. Що є речі які ми швидше зробимо безкоштовно ніж за гроші, наприклад допоможемо іншій людині чи попхати машину, чи замінити колесо. І, відповідно, якщо вона запропонує нам гроші перед цією подією, наприклад 20 грн., то соціальна норма зникне, і ми або погодимося, або скажемо що ці послуги будуть дорожчі.
Цікавий приклад від Любомира Тарнавського був про мотивацію працівника. Як його краще вмотивувати: дати поїздку на Буковель для нього і родини, чи премію в вигляді 1500 грн.? Та взагалі багато-багато інших прикладів, але не буду про них всіх згадувати, бо можливо це секрети і особисті напрацювання тренерів ;) Головна думка, яка мала дійти до слухачів, бо пролунала вона від обох тренерів щонайменше 5 раз, це було: потрібно навчитися думати про гроші в різних альтернативах та різній площині. Чого я усім бажаю!


Про саму програму... Це унікальна програма з інновацій та підприємництва в Україні. Це найкращий вибір Магістерської Програми для людей - які хочуть зайнятися бізнесом. Це не скопійований текст з сайту - це дійсно мої особисті думки після спілкування з студентами та колишніми студентами. По-перше, це формат. Тут не сидиш на нудних лекціях, не слухаєш "нудно" історію бізнесу пів року, не готуєш шпаргалки до екзаменів і т.д. Вмотивованість та бажання розвиватися і навчатися з'являються з першої хвилини і не покидають тебе до кінця курсу: всі викладачі це дійсно практики і фахівці своєї справи. Враховуючи, що я навчався в Політехніці на "співзвучній" програмі: Управління Інноваційною Діяльністю, і спілкуючися з людьми які навчалися в LvBS УКУ на програмі MS in innovations and enterpreneurship, я зрозумів що я не вчився. Я просто просрав 1,5 роки свого життя. І скоріш за все, так само і зробив з бакалавратом. Не в моїй компетенції рекомендувати Вам і ділитися думками вчитися тут чи ні, тому спеціально взяв коментар у людини, яка там навчалася.
Роман Кучкуда, голова Львівського осередку Пласту. Працює в ХОЛДИНГУ ЕМОЦІЙ !FEST
В Львівську бізнес школу поступив щоб навчитися веденню бізнесу. В часі коли відкривали конкурс, якраз мали з другом бізнес ідею. Навчання в школі досить кардинально змінило моє бачення на те, як треба будувати і розвивати бізнес ідею. Хоча я до цього навчання мав деякі знання. Разом з дуже хорошим рівнем знань ця програма дала мені можливість долучитися до середовище бізнес-школи. Це середовище успішних людей, які думають про те як самим розвиватися і розвивати те що є навколо них. Знайомство і можливість спілкування з такими людьми є надзвичайно важливим фактором в особистому розвитку. Рекомендую поступати на цю програму всім хто має бізнес ідеї і готовий наполегливо працювати над їх втіленням. Навчання на цій програмі вам дуже допоможе досягнути успіху.

Думаю не варто більше писати - ознайомлюйтеся самі на сторінці програми.
Завершилися майстер-класи дискусієї на тему "Україна післязавтра. Чи можливе втілення ідеалів майдану?" яке спільно провели Львівська Бізнес Школа та компанія pro.mova. Відео з конференції можна переглянути тут:

Немає коментарів:

Дописати коментар