субота, 28 лютого 2015 р.

Звички бідних людей


«Незадоволені потреби людини, дефіцит грошей і вільного часу призводить до зниження інтелектуальних і творчих здібностей і втрати прийнятного рівня самоконтролю. Бідній людині складно бути розумною. Нужденному набагато важче вирішувати складні завдання".
Ігор Цикунов, науковий журналіст, головний редактор журналу «Наша психологія".

Які звички можуть програмувати людей на бідність?


Жалість до себе
Цією якістю грішать багато людей. Воно полягає в постійному обговоренні дурної долі, невдалого часу і місця народження, низької зарплати, поганих сусідів і неслухняних дітей. Любителі жаліти себе не бачать можливостей і зайняті тільки обговоренням своєї жертовності в цьому жорстокому світі. Як це відбивається на їх фінансові спроможності?

Анна Андріанова, психолог:
Жалість до себе властива дуже багатьом людям, і багатим особливо. Мабуть той, хто вивів це правило, особисто не знайомий з багатими людьми. Насправді багато з них весь час ниють і скаржаться на життя. Чим людина багатша, тим більше він незадоволений життям. У бідних, як правило, немає часу на скарги. Вони носяться, як білки в колесі, щоб забезпечити собі завтрашній день. Зате у багатьох часу на ниття предостатньо. Постійні скарги заважають у придбанні друзів, але ніяк не фінансів! Якщо ви бачите оптимістичного людини, очі якого горять, значить ця людина на мілині або затіяв якусь авантюру. Він щосили налаштовує себе на позитивний лад, тому що справи зовсім погані.
Віктор Сухожилов, підприємець:

Чи програмує жалість до себе на бідність? Безумовно, так. Людина, що страждає жалістю, не приймає ефективних рішень. Адже можна «вирішувати завдання», а можна «вирішувати проблеми». Відчуваєте різницю? Людина, яка шкодує себе - вирішує проблеми. Світ для нього ворожий і винен у тому, що у нього погана робота або недостатньо коштів. Я не можу відповісти за всіх забезпечених людей, але точно скажу, що в моєму оточенні скигліїв немає. З'явилося завдання - треба вирішувати. Болить зуб - треба лікувати. Не вистачає на якесь придбання - треба подумати, як розвиватися і заробляти більше. Крім того, забезпечені люди багато працюють. А нові сучасні підприємці вже не п'ють горілку, схилившись над пляшкою в нападі жалю до себе. Вони йдуть в спортзал і вибивають з голови будь-які ознаки депресії спортом. 
Що ж, думки розділилися. Безумовно, жалість до себе не може бути творчою. Чи можна її перепрограмувати? Є цікавий досвід, який "винайшов» священик Уїлл Боуен. Він запропонував своїм парафіянам надіти на руку фіолетовий браслет і протягом 21 дня жити без скарг. Як тільки людина ненавмисно скаржилася, вона повинна була переодягнути браслет на іншу руку і почати відлік спочатку. Цей досвід став відомий у всьому світі, а у «фіолетового браслета» з'явилося багато послідовників. Світ без скарг змінює людей! І навіть якщо це не зробить вас багатими, фарби стануть яскравіше і життя приємнішим.

Фанатична економія
Скупий платить двічі. Цей одвічний постулат відображає всю суть звички тотальної економії. Таких «економістів» можна зустріти у відділах «все за 10 рублів". Вони не дають в борг, не залишають чайових і вважають, що їх зарплати не вистачить на якісні речі і комфортне життя. Найчастіше любителі економити вважають, що зберігають капітал. Але чи так це?

Анна Андріанова, психолог:
Мислення багатих людей відрізняється від мислення бідних тим, що до грошей вони ставляться як до інвестицій, і їхнє завдання не просто витрачати, купуючи річ або враження, а саме вкладати. Розпродажі «все по 10» - доля виключно бідних людей, бо на таких розпродажах немає якісних речей. Багатого дешевизна відлякує, однак він отримує задоволення від покупки дорогої речі дешевше її ринкової ціни.
Якщо страждаєте «підвищеною економією", перепрограмувати себе дуже просто. Потрібно орієнтуватися на якісні речі і планувати покупку: збирати, якщо необхідно, або чекати, коли буде знижка. Задовольнятися неякісним товаром - це означає залишатися в бідності, вважаючи, що ти не гідний кращого. Ми ставимо собі розумні обмеження на витрати, але покупка дешевого непотребу - це компенсація бажання купувати, але відсутність можливості купувати те, що хочеш.

Віктор Сухожилов, підприємець:
Така економія, яка описана в прикладі - це доля не бідних, а просто жадібних і не дуже розумних людей. Жадібними можуть бути і багаті, і не дуже багаті люди. Не залишити чайових, якщо тебе добре обслужили - це просто неввічливо. А купити непотрібну річ тільки тому, що на неї знижка - це імпульс, яким страждає людина, не звикла приймати обдумані рішення. Не впевнений, що ця звичка програмує на бідність. Скоріше це наслідок інших людських якостей, про які я сказав вище.
Не дарма фахівці з психології та фінансів кажуть: перш ніж піддатися спокусі і що-небудь купити відразу, дайте своєму рішенню два дні. Побачили гарну річ - поживіть з думкою про неї. Найчастіше необхідність таких покупок відпадає сама. Економія повинна бути розумною, це точно.

Оцінювати щастя тільки в матеріальних цінностях
Є думка, що людину, "запрограмовану» на бідність можна обчислити по тому, як він судить про речі та їх вартість. Люди забезпечені, крім матеріальних речей, цінують дружбу, надійність, любов і інші людські якості. «Бідняки» на питання «що потрібно для щастя» перераховують речі, які оцінюються в грошових знаках. Вони вважають, що щастя без матеріальних речей - неможливо.

Анна Андріанова, психолог:
І багаті, і бідні цінують гроші, тому що їх зараз цінують всі. Зв'язок грошей і щастя залежить від окремо взятої особистості, а не від того, багата людина чи бідна. Якщо у людини серйозні проблеми, пов'язані, наприклад, з тим, що його дитина не може вступити до інституту або у нього немає квартири, він скаже що гроші - це щастя, бо їх наявність вирішить конкретні питання. Підлітки схильні оцінювати щастя грошима, бо в їхньому житті мало інших проблем і мало досвіду, при якому формуються основні життєві цінності. Але майже будь-яка доросла людина скаже, що щастя полягає в любові, свободи, здоров'я тебе і твоїх близьких. Людина, у якої багато проблем з житлом, здоров'ям, соціальною адаптацією ставить гроші своєю метою, просто забувши про те, що вони засіб для досягнення вищепереліченого. Тому коли ми думаємо про гроші, нам важливо пам'ятати, навіщо вони нам: для забезпечення безпеки, свободи, розвитку.

Віктор Сухожилов, підприємець:
Якщо тут мова йде про покупку дорогих речей і знання їх вартості, то так, швидше за все забезпечена людина не стане загострювати увагу на вартості свого телефону або запонок. Або судити про людину по марці його одягу. Просто тому що він через цей шлях вже пройшов. Той, у кого грошей немає, загострює увагу на вартості і своїх речей, і чужих. Я знаю таких людей. Але звинувачувати їх не можна. Тому що це проходить. І якщо людина росте і морально, і фінансово, це само собою йде. Я теж на початку свого кар'єрного шляху знав, скільки коштують годинник на руках колег. А тепер не знаю. Тому що це вже не важливо. Важливо те, хто ти. І хто поруч з тобою. Програмує ця звичка на бідність? Швидше за все, це ознака "голоду". Тобто, людина дуже хоче, але ще не має.

Великі витрати при маленьких доходи
Мова йде про необдумані витрати, коли люди хочуть все і відразу. Так, в одній сім'ї може з'явитися маса побутової техніки, машина і останній iPhone, взяті в кредит. І це на тлі шикарного весілля в борг і медового місяця на Балі, щоб «все, як у людей".
Фінансова безграмотність тягне за собою серйозні витрати.

Анна Андріанова, психолог:
Цей пункт властивий людям із заниженою самооцінкою. Серед багатьох таких теж не мало. Багато компаній розоряються через велику кількість кредитів і гульні їх власників. «Злетіти з котушок» може будь-хто, особливо той, кому важливо отримати чуже схвалення. Тут потрібно подумати про те, що, крім показного достатку, красивих фото в соціальних мережах і дорогої машини я можу зацікавити людей? Якими позитивними особистими якостями я володію? Ще цікавий момент полягає в тому, що люди, що живуть за принципом «хочу як у людей» сильно схильні почуттю сорому. Їм соромно за те, що вони, як їм здається, гірше виглядають або мають машину гіршу, ніж в інших. Важливо «попрацювати» зі своїм соромом і зрозуміти, звідки він іде.
Ми всі хочемо подобатися собі і тому, хто подобається нам. Але не обов'язково ставити всі ставки на тяжіння багатства. Звичайно, гроші й успіх притягують людей. Відомий такий експеримент, коли людина з повною валізою грошей приходить в парк, і до нього буквально починають «липнути» люди. Але дотепність, професіоналізм, доброта, освіченість, порядність, чарівність заслуговують куди більше уваги, ніж красиві фото з Балі. Тому перед тим як брати черговий кредит, подумайте чого ви хочете цим досягти? Визнання, поваги, заздрості, переваги, симпатії чи просто підняти свою самооцінку? А потім подумайте, як це можна зробити без грошей. Ви здивуєтеся, побачивши не менш 10 способів!

Віктор Сухожилов, підприємець:

Найчастіше великі витрати при маленьких доходи - це ознака фінансової неграмотності. Тобто, люди не прораховують, скільки переплачують за кредит і вважають, що скоюють вигідну угоду. Така людина не стане багатою, це правда. Але ситуація поправна. Треба більше вивчати фінанси. Наприклад, в нашій країні взагалі відсутня така культура. Люди не замислюються, що розпоряджатися грошима - це окрема наука. Звідси таке катастрофічне кількість кредитів і боргів по них. Зараз є багато курсів, призначених підвищити особисту фінансову грамотність. Коли я починав свій бізнес, то нічого подібного не було.

Заняття нелюбимою справою
Так живуть дуже багато: ходять на нецікаву роботу, живуть з нелюбимою людиною в нелюбимому місті, дивляться в дзеркало на нелюбиме тіло і абсолютно нічого не змінюють у своєму житті.
Будь-які зміни - це вихід із зони комфорту, який властивий людям сильним. Саме лідери стають керівниками. І на роботі, і у власному житті.
Анна Андріанова, психолог:
На жаль, дуже багато багачів також займаються нелюбимою справою, і не люблять своє тіло, і живуть із нелюбимими. Але це аж ніяк не заважає їм бути багатими. Вони вміють реалізувати свою особистість і від цього отримувати задоволення: справа може бути і не улюблена, а ось війна з конкурентами або захоплення ринку - прекрасна, захоплююча гра у войнушку, яка додає пристрасті в повсякденність. Похвалитися улюбленою справою в будь-які часи могли одиниці. Тому задаючись питанням про улюблену справу, потрібно запитати себе: чого я ще не знаю? Що нового я можу ще відкрити? Допитливість людини - двигун еволюції. І в деяких випадках це шлях до багатства, а у всіх інших - просто інтерес до життя.
Віктор Сухожилов, підприємець:
У бізнесмена улюбленою справою буде його бізнес: сьогодні він відкриває ресторан, а завтра займеться щебенем. Суть в тому, що йому подобається сам процес заробляння грошей, вибудовування стратегії та досягнення цілей. Але бізнес не може бути улюбленою справою для всіх. Хороший кухар може і не бути бізнесменом, але справа його, при цьому - улюблене. А от якщо людина роками стоїть за прилавком і вважає, що він приречений - це вже ознака ліні і небажання що-небудь міняти. Швидше за все, людині так комфортно. і думка про те, що «він міг би бути краще, якби не ця робота» виправдовує його у власних очах. Це перенесення відповідальності за власні вчинки. Програмує така поведінка на бідність? Якщо людина не задоволена тим, як вона живе і ким працює, але при цьому не змінює ситуацію, то безумовно.
Так що ж, у підсумку, веде людей до бідності, а що до багатства?
Анна Андріанова, психолог:
Підводячи підсумки всіх розглянутих вище міфів, хочеться відзначити, що багатство - це сукупність внутрішніх і зовнішніх умов. Наші зусилля, помножені на волю випадку, а не якісь звички, які більше характеризують окремо взятої людини на даному етапі його розвитку, і ніяк не пов'язані з тим, чим він володіє ".

Віктор Сухожилов, підприємець:
Людина сама господар свого життя і звичок. Немає такої звички, яка зробить із вас бідняка чи багача. Робота, розвиток, прагнення, правильне оточення і удача - ось, важливі компоненти благополуччя.

Якщо ви читаєте цю статтю, друзі - ви вже на шляху до благополуччя і розвитку. Зростайте, розвивається, вдосконалюється і все буде добре. Стаття перекладена мною з ресурсу http://uduba.com/

Розвиваємося, панове!

Немає коментарів:

Дописати коментар