простирадло, презентація - карта. Процес створення і перегляду відбувається в браузері; глядачеві висилається посилання, а не файл. Карта може бути показана в режимі слайд-шоу, коли фокус автоматично слідкує вказаним маршрутом. А може - як завгодно, починайте подання з будь-якої точки. Неймовірно зручно і ефектно, де відразу, в загальних рисах, видно сюжет історії. Скільки б я тут не описав який він кльовий і що він вміє, всерівно все потрібно спробувати самому. Єдине що додам, це про його основні прийоми створення та редагування елементів.
1. Редактор тексту
Подвійне клацання по робочій області виводить редактор тексту. Введений текст можна відформатувати. Серед дозволених можливостей: вирівнювання в області вікна редактора тексту, форматування списків, застосування готових стилів. Для редагування раніше введеного тексту досить виконати подвійне клацання по ньому.
2. Зміна об'єктів
При натисканні на об'єкт в Prezi з'являється інструмент трансформація - Зебра. Інструмент дозволяє переміщати (центр зебри ), змінювати розмір і масштаб (внутрішнє кільце або кнопки " +" і "-" зебри ), обертати об'єкти будь-якого роду (зовнішнє кільце зебри). Натиснувши на кнопку " олівець " ви перейдете в режим редагування вибраного об'єкту. Якщо клацнути правою кнопкою миші по Зебрі, то з'явиться контекстне меню зі списком додаткових опцій редагування над обраним об'єктом: команди контекстного меню Send to Back: розмістити позаду всіх інших об'єктів. Send Backward: перемістити назад на один крок Bring to Front: перемістити на передній план. Bring Forward: перемістити вперед на один крок Cut: вирізати у помістити в буфер обміну комп'ютера (можна використовувати для виконання цієї операції поєднання клавіш: Ctrl + X). Copy: скопіювати на комп'ютер в буфер обміну (або Ctrl + C) Paste: вставити скопійований або вирізаний об'єкт з буфер обміну комп'ютера (або Ctrl + V). Delete: видаляє. Видалення об'єкта в Prezi може бути скасоване натисканням кнопки скасування у верхньому меню або сполучення клавіш Ctrl + Z.
3. Вставка зображення
Для завантаження зображення необхідно клацнути по кнопці Insert, далі Image. Завантаження зображення здійснюється стандартними методами. Дозволені формати JPG , PNG і GIF. Максимальний розмір зображення 2880 Х 2880 пікселів, максимальний розмір файлу 50 Мбайт. Зображення може також редагуватися (змінювати розмір, положення і т.д. за допомогою інструменту Зебри. Кнопочкою "олівець" можна виконати обрізання зображення.
4. Вставка діаграми
У завантаженні є 12 шаблонів організаційних діаграм Готові діаграми Prezi включають в себе текст, форми, рамки, а також зображення, які дозволяють вам легко створювати тимчасову шкалу, відображати циклічний процес, організаційну структуру і багато іншого.
Вставка діаграми в презентацію Prezi:
- Виберіть у бульбашкової меню Insert і натисніть кнопку із зображенням організаційної діаграми
- Наведіть курсор миші на один з 12 малюнків для попереднього перегляду
- Двічі клацніть на малюнок, який ви хочете вставити, або натисніть кнопку Choose(Вибрати)
- Заповніть вміст вибраного креслення
Вставити можна і форми (shapes). Вони підкреслюють текст, картинку, виділяючи його на загальному плані або об'єднуючи по темі. Вибравши в бульбашковому меню Insert - Shapes ми отримаємо повний набір форм. Редагування форм одним клацання по формі викликає меню - зебру, за допомогою якої можна масштабувати, переміщати, повертати об'єкт, а також в режимі редагування змінювати форму отриманої фігури і колір. При подвійному натисканні на формі з'являться кутові точки для зміни розмірів фігури і панель з п'ятьма передвстановленими кольорами (пов'язані з обраною темою). Фігури поводяться, як кадри, так що будь-який об'єкт, поміщений усередині форми, буде згрупований з нею. Так текст, розміщений у формі, згрупує з формою і її можна переміщати і масштабувати разом з текстом. Для вилучення об'єкта з угрупування потрібно перемістити його з форми з натиснутою клавішею "Alt".
Стрілки, лінії, маркер
Виклик інструментів здійснюється по клацанню в меню Insert, далі Shapes.
Маркером можна виділити будь-яку ділянку робочої області (текст, завантажене зображення, малюнок). Стрілки можна використовувати як зображення у презентації. Лінія - це інструмент для створення графічних зображень. Тепер доступні два види ліній - прямі та інструмент для вільного малювання.
6. Вставка файлів мультимедіа
Для завантаження файлів мультимедіа необхідно клацнути по кнопці Insert, далі File. Доступні для завантаження наступні типи файлів:
- флеш -анімації в форматі SWF ;
- відео файли у форматі FLV і F4V ( для конвертації інших форматів в доступні можна використовувати онлайн сервіс Zamzar ) ;
- файли PDF, а також конвертовані в цей формат файли , підготовлені у форматах PPT і XLS (для конвертації можна використовувати онлайн сервіс CutePDF printer, або можливості роботи з документами гугл); файли PDF вставляються при цьому окремими об'єктами, які можна редагувати;
- відео файли, розміщені на YouTube (код), вставляються по команді Insert, далі YouTube, але при етм слід пам'ятати, що відео буде відображатися тільки при показі презентації онлайн.
Посилання (URL - адреси) вставляються в презентацію у вигляді тексту, наприклад, http://prezi.com. Після закінчення редагування і поточного збереження презентації текст автоматично перетвориться на посилання http://prezi.com.
Звісно, що це не всі можливості Prezi, а лише основні та найелементарніші, але впевнений що Ви без жодних проблем зможете освоїти таку просту але цікаву платформу. Успіхів, і нехай відтепер Ваші презентації будуть ставати тільки кращими і кращими!
Ось кілька моїх презентацій. Я також вчуся, тому не осуджуйте дуже строго. Вірю, що Вам вдасться зробити їх в рази кращими та цікавішими:
Презентація 1: High Line - New York Park
Презентація 2: Трішки інформації про МГО "ПЛАСТ"
Презентація 3: про інтернет проект "Я-ЩИК 360"
Немає коментарів:
Дописати коментар